Aktualności

Wyniki badań Q-deliberacja dla Nysy i Raciborza opublikowane!

Szanowni Państwo,

w czasopiśmie Land Use Policy (LINK) został opublikowany artykuł naukowy prezentujący wyniki naszych badań przeprowadzonych dla mieszkańców gmin Nysa i Racibórz opracowaną przez nas metodą Q-deliberacji. Zapraszamy do lektury wyników naszych badań oraz składamy gratulacje dla Krzysztofa Mączki, który jest pierwszym autorem publikacji oraz pomysłodawcą całego przedsięwzięcia!

Psychologiczne i fizyczne aspekty kształtowania preferencji – kolejna publikacja!

Szanowni Państwo,

owocem naszego projektu jest kolejny artykuł, w którym przedstawiamy psychologiczne i fizyczne komponenty kształtujące preferencje dotyczących zarządzania zielenią miejską na przykładzie wycinki drzew. Zapraszamy Państwa do lektury artykułu na stronie czasopisma Environmental Science & Policy (LINK), a my gratulujemy Darii, pierwszej autorce publikacji, kolejnego sukcesu!

 

Kolejny artykuł opublikowany!

Szanowni Państwo,

na naszym koncie mamy już piąty opublikowany artykuł naukowy! Prezentujemy w nim porównanie sposobów oceniania usług ekosystemowych w dwóch polskich gminach: Nysie i Raciborzu. Ponadto zaproponowaliśmy w nim opis nowego podejścia badawczego, pozwalającego na wskazanie najważniejszych korzyści ekosystemowych dostarczanych we wskazanej społeczności, uwzględniając kontekst lokalny.

Artykuł znajdą Państwo na stronie czasopisma Ambio pod linkiem.

Jak zawsze zachęcamy do lektury i dalszego udostępniania wyników naszej pracy!

Opis popularyzatorski rezultatów prowadzenia projektu

Szanowni Państwo, 

z końcem minionego roku dobiegł końca czas, mimo iż rozszerzony, prowadzenia naszego projektu.
My w dalszym ciągu pracować będziemy nad jego rozliczeniem oraz nad publikowaniem artykułów, które mamy jeszcze w planach udostępnić światu na podstawie uzyskanych w projektcie wyników badań.

W tym momencie możemy się z Państwem podzielić opisem popularyzatorskim rezultatów prowadzenia naszego projektu, który jest dostępny do przeczytania tutaj, a także w zakładce publikacje. Zachęcamy również do kolejnych odwiedzin na naszej stronie, gdyż kolejne publikacje będące owocem naszej pracy już wkrótce się tutaj pojawią!

Czwarta publikacja również na pokładzie!

Szanowni Państwo,

z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że kolejny artykuł autorstwa naszego zespołu został opublikowany. Prezentujemy w nim bazy danych, jakie opracowaliśmy na podstawie materiałów zebranych w trakcie prowadzenia przez nas serii różnych aktywności badawczych. 

Wszystkie bazy danych zostały również opublikowane w otwartym dostępie na portalu Most Wiedzy, na którym wszyscy zainteresowani mogą się z nimi zapoznać. Opublikowany artykuł prezentuje dodatkowo sposób gromadzenia oraz zaprezentowania tych baz – można się z nim zapoznać na stronie czasopisma

Zachęcamy do lektury artykułu, jak również do dalszego wykorzystywania udostępnionych baz na potrzeby nauki!

Kolejny artykuł opublikowany!

Szanowni Państwo, 

już trzeci artykuł napisany w oparciu o badania przeprowadzone w naszym projekcie został opublikowany. 

Artykuł prezentujący wpływ przywiązania do miejsca na postawy względem tego, kto powinien decydować o wycincie drzew na terenach prywatnych dla dwóch typów obszarów jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych pod linkiem.

Artykuł powstał przy gościnnym udziale Darii Paniotovej-Mączki oraz Piotra Jabkowskiego i został przyjęty do publikacji w czasopiśmie Frontiers in Psychology. 

Gratulujemy autorom i zachęcamy do lektury tekstu! 

Druga publikacja także dostępna!

Szanowni Państwo, 

kolejny artykuł napisany w oparciu o badania przeprowadzone w naszym projekcie został właśnie opublikowany.

Na stronie czasopisma Urban Forestry & Urban Greening mogą Państwo zapoznać się z wynikami naszych prac nad udoskonaleniem metody sprawdzania utraty korzyści ekosystemowych z powodu wycinki drzew. 

Zapraszamy do lektury!

Urban Forestry Days

Wyniki naszych badań trafiają do coraz szerszego grona ekspertów. Mieliśmy ostatnio przyjemność je zaprezentować na międzynarodowej konferencji Urban Forestry Days organizowanej w dniach 23-24 marca 2021.

Na konferencji zaprezentowaliśmy dwa video-postery:

Więcej o samej konferencji mogą Państwo przeczytać pod linkiem.

Zachęcamy również do śledzenia nowej zakładki, która pojawiła się na stronie – publikacje. Będą się na niej ukazywać wszystkie artykuły, które powstały w wyniku prowadzonych przez nas badań.

Pierwsza publikacja już dostępna!

Szanowni Państwo, 

możemy się pochwalić opublikowaniem pierwszego artykułu naukowego powstałego w opaciu o badania prowadzone w ramach naszego projektu! 

Jest to artykuł autorstwa zespołu w tym Patrycji Przewoźnej jako pierwszej autorki. Mogą go Państwo przeczytać na stronie czasopisma Remote Sensing pod linkiem

Gratulujemy sobie sukcesu i wypatrujemy przyjęcia do publikacji kolejnych artykułów nad jakimi pracujemy.

Q-deliberacja – podsumowanie spotkania

Szanowni Państwo,

w zeszłym tygodniu udało się nam przeprowadzić badania metodą Q-deliberacji i zorganizować warsztaty dla 80 uczestników z Nysy i Raciborza na temat postrzegania kwestii wycinki drzew na terenach prywatnych. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się poświęcić nam swój czas – mamy nadzieję, że podobnie jak dla nas było to dla nich wartościowe doświadczenie oraz miła zabawa!

Page 1 Page 2 Page 3