Rozpoczęliśmy badanie opinii mieszkańców Raciborza i Nysy!

To, że drzewa dostarczają nam wymiernych korzyści nie budzi większych wątpliwości, ale to które z tych korzyści są dostrzegane i wykorzystywane przez mieszkańców konkretnych wspólnot lokalnych stanowi wielki znak zapytania. Ufamy, że badania z zastosowaniem interaktywnej mapy (geoankiety) wykonanej z pomocą firmy Heksagon usługi badawcze Michał Czepkiewicz rzucą trochę światła w tym zakresie.

W Raciborzu realizowany jest obecnie pierwszy etap badań – zachęcenie do wzięcia udziału w ankietyzacji poprzez zaproszenia bezadresowe rozesłane do mieszkańców gminy.

W Nysie natomiast geoankieta promowana jest obecnie z pomocą mediów i social meditów (pisała o nas m.in. Nowa Trybuna Opolska oraz portal „I love Nysa”), a w minonym weekend byliśmy również na Dniach Nysy, by osobiście zaprosić mieszkańców do wzięcia udziału w badaniu.

Każdy mieszkaniec Raciborza i Nysy może wziąć udział w badaniu. Wystarczy wejść na stronę i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących korzyści dostarczanych przez drzewa i krzewy na terenie każdej z ww. gmin:

drzewa.geoankieta.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu – opinia każdego respondenta jest dla nas tak samo ważna!